Partnerzy

Open BIM reprezentuje nowoczesne podejście do interdyscyplinarnej współpracy dla wszystkich członków branży AEC. Społeczność Open BIM zaprasza wszystkich producentów oprogramowania, praktykanci AEC (projektanci, inżynierowie, konstruktorzy), jak i właścicieli budynków, gdyż logo Open BIM to gwarancja sukcesu i usprawnienie współpracy w zakresie projektów BIM – w dowolnym miejscu na świecie!

Graphisoft®, Tekla® i inni członkowie buildingSMART® uruchomili globalny program promujący Open BIM w branży AEC. Społeczność Open BIM stale rośnie. Tutaj znajdziesz listę głównych partnerów otwartej BIM. Aby poznać wszystkie korzyści, serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do społeczności open BIM już dziś!

buildingSMART

buildingSmart

buildingSMART International Alliance for Interoperability jest neutralną, międzynarodową i niepowtarzalną not-for-profit organizacją, wspierającą Open BIM w cyklu życia budynku i zapewniającą działania wspierające realizację Open BIM. BuildingSMART stworzył, utrzymuje i wydaje certyfikaty dla standardowego modelu danych znanej szerzej jako Industry Foundation Classes (IFC).

Więcej o buildingSMART:  http://buildingsmart.com/welcome

Tekla

Tekla

Dzięki oprogramowaniu, Tekla napędza ewolucję cyfrowych modeli informacyjnych, a tym samym zapewnia coraz lepsze oprogramowania dla budownictwa, infrastruktury oraz branży energetycznej. Firma została założona już w 1966 roku, a dziś ma klientów w 100 krajach, biura w 15 krajach i globalną sieci partnerów. Tekla stała się częścią Trimble Group w 2011 roku.

Więcej o Tekla:  http://www.tekla.com/choosecountry/Pages/Default.aspx

Graphisoft

Graphisoft

Graphisoft jest pionierem i liderem w tworzeniu wirtualnych rozwiązań budowlanych oraz skupiania społeczności architektów do dostarczania modelowych projektów, które są lepiej zaprojektowane, bardziej przewidywalne do budowy i tańsze w obsłudze. Graphisoft jest częścią Nemetschek Group, członkiem Sojuszu buildingSMART wśród firm, które rozpoczęły Open BIM.

Więcej o Graphisoft:  http://www.graphisoft.com/

Nemetschek Allplan

Nemetschek Allplan

Nemetschek Allplan jest wiodącym europejskim dostawcą inteligentnych rozwiązań informatycznych dla architektów, inżynierów, wykonawców budowlanych i osób zarządzających nieruchomościami. Główny produkt – Allplan jest platformą modelowania informacji o budynku (BIM) i optymalnie wspomaga płynne planowanie i konstrukcji budynków w zakresie inwestycji jakości, kosztów i czasu. Oprogramowanie jest obecnie wykorzystywana przez 65.000 klientów w 16 językach. Nemetschek Allplan jest częścią Nemetschek Group, członkiem Sojuszu buildingSMART wśród firm, które rozpoczęły Open BIM.
Więcej o Nemetschek Allplan:  http://www.nemetschek.eu/

Nemetschek Scia

Nemetschek Scia

Scia jest wiodącym rozwiązaniem modelowania, analizy i projektowania dla inżynierów strukturalnych przez Nemetschek Scia. Jest to jedyne oprogramowanie strukturalne posiadające certyfikat IFC 2×3. Opierając się na potężnym silniku 3D dla modelowania strukturalnego z formami parametrycznymi, widokami szczegółowo i rysunków, pozwala przy projektowaniu struktury przemysłu, infrastruktury oraz wszystkich rozmiarów budynków. Oprogramowanie posiada wiele międzynarodowych standardów budowlanych zintegrowanych dla projektu technicznego i optymalizacji stali, betonu, drewna, aluminium czy wielomateriałowych konstrukcji.

Więcej o Nemetschek Scia:  http://www.scia-online.com/

Nemetschek Vectorworks, Inc

Nemetschek Vectorworks

Nemetschek Vectorworks, Inc. jest spółką całkowicie zależną od Nemetschek AG i rozwija oprogramowanie od 1985 roku. Linia Vectorworks z oprogramowania oferuje profesjonalne rozwiązania projektowe dla ponad 450.000 projektantów w branży AEC i biur projektów krajobrazów. Z tradycją, elastycznego, wszechstronnego, intuicyjnego i przystępnego projektowania CAD i modelowania informacji o budynku (BIM), Nemetschek Vectorworks nadal jest światowym liderem w technologii projektowania 3D.

Więcej o Nemetschek VectorWorks, Inc:  http://www.vectorworks.net/

Nemetschek

Nemetschek

Grupa Nemetschek, dostarcza inteligentne rozwiązania dla międzynarodowej branży AEC. Nemetschek obsługuje technologie informacyjne we wszystkich fazach projektu. Grupa Nemetschek jest członkiem buildingSMART, sojuszu wspierającego Open BIM.

Więcej o Nemetschek:  http://www.nemetschek.com/

Trimble

Trimble

Trimble oferuje rozwiązania pozycjonowania umożliwiające specjalistom, w dziedzinie inżynierii i budownictwa, geodezji, rolnictwa, zarządzana flotą i polem, być bardziej produktywnym przez rewolucjonizuje procesy pracy. Trimble Group jest członkiem Sojuszu buildingSMART i wspiera Open BIM.

Więcej o Trimble http://www.trimble.com/

Data Design System

dds_logo

 

 

 

Od 1984 Data Design System (DDS) opracowała innowacyjne i efektywne kosztowo rozwiązania dla profesjonalistów z dziedziny budownictwa. DDS-CAD to prawdziwa platforma BIM, zgodna z otwartymi standardami buildingSMART. Sztandarowy produkt DDS-CAD MEP jest dostępny zarówno jako jedno zintegrowane rozwiązanie wielodyscyplinarne, jak i odrębne narzędzie dla każdej z dyscyplin MEP (sanitarno-grzewcza, elektryczna i wentylacja/klimatyzacja). Produkty DDS są używane codziennie przez projektów MEP do obliczeń w projektach BIM na całym świecie.