O Nas

Firma Datacomp Sp. z o.o. jest znanym i cenionym na polskim rynku producentem i dystrybutorem specjalistycznego oprogramowania dla branży budowlanej i mechanicznej, jak również dla branży automatycznej i produkcyjnej oraz dla sektora zamówień publicznych . Datacomp

Produkty z branży budowlanej to najbardziej popularny wśród użytkowników program do kosztorysowania BIMestiMate i produkty bezpośrednio związane z kosztorysowaniem i współpracujące z BIMestiMate, jak program do przedmiarowania metriCAD , będący nakładką na popularne systemy CAD-owskie, czy program do rozliczania inwestycji budowlanej BUDin . W ofercie znajduje się również PDFkosztorys – konwerter kosztorysów w plikach PDF.

W ofercie firmy Datacomp nie zabraknie także systemów CAD przeznaczonych do projektowania, takich jak: 4MCAD – projektowanie 2D i 3D; 4MCAD IDEA – projektowanie dla architektów. Do unikatowych produktów oferowanych przez firmę Datacomp związanych z projektowaniem, należy system do projektowania różnego rodzaju instalacji DDS-CAD z technologią BIM ( Building Information Modeling ). Branża budowlana to także program do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej budynków Dataterm .

System ProPublico został stworzony w celu kompleksowej obsługi zamówień publicznych Wspomaga przygotowanie i prowadzenie oraz dokumentowanie zamówień od momentu założenia postępowania, poprzez złożenie ofert, ocenę, kończąc na odnotowaniu postępu realizacji zamówienia.

Grupa programów związanych z mechaniką to przede wszystkim program Alibre Design, czyli bryłowe projektowanie części o różnej złożoności geometrii. Przygotowanie kodu NC na frezarki umożliwi system VisualMill , a moduł VisualArt pracujący w środowisku VisualCAM , pozwoli na konwersję projektów graficznych na geometrię odpowiednią do obróbki.

Firma Datacomp jest także dystrybutorem nowoczesnego systemu klasy ERP Plan-de-CAMpagne , który poprawił efektywność działania wielu firm produkcyjnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem z ukierunkowaniem na zarządzanie i planowanie w produkcji.

Zarządzanie, nie tylko firmą produkcyjną, wiąże się z pewną ilością dokumentów, która jest niezbędna do funkcjonowania na rynku: faktur, zamówień, ofert czy projektów. Aby ułatwić przedsiębiorstwom zarządzanie taką dokumentacją, firma Datacomp wprowadziła do swojej oferty System do Zarządzania Dokumentacją Elektroniczną – M-Files, który pozwala utrzymać porządek w dokumentacji firmy czy znaleźć potrzebne dokumenty w kilka sekund, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo takich dokumentów.
Nowe produkty wprowadzone na rynek polski przez firmę Datacomp z początkiem roku 2011 to programy związane z renderowaniem i modelowaniem powierzchniowym . Należą do nich program do fotorealistycznego renderowania modeli 3D KeyShot –The key to amazing shots oraz program do modelowania powierzchniowego i koncepcyjnego MOI 3D – Moment of Inspiration .

Rok 2012 to dwa nowe systemy w naszej ofercie: program do projektowania instalacji przemysłowych CADWorx oraz kolejny System z grupy CAD/CAM – ZW3D .